Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nasz zespół okulistów pracujących w przychodni Jaskra. Nasi lekarze to specjaliści z dużym doświadczeniem klinicznym, którzy pomogli już wielu pacjentom z problemami związanymi z jaskrą czy zaćmą. Okuliści z naszego centrum dbają o ciągły rozwój swoich kwalifikacji, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach medycznych. Z dużym zainteresowaniem śledzimy również pojawianie się i rozwój nowych technologii w okulistyce, szczególnie tych związanych z zakresem działalności naszej przychodni.
Okuliści z Centrum Okulistycznego Jaskra
NASI LEKARZE
Chcemy służyć pacjentom naszymi kwalifikacjami.

Dr n. med. Barbara Polaczek-Krupa, specjalista chorób oczu
Dr n. med. Barbara Polaczek-Krupa, specjalista chorób oczu, inicjatorka i założycielka Centrum. Specjalizuje się w nowoczesnej diagnostyce i leczeniu jaskry – temu była poświęcona także jej praca doktorska obroniona z wyróżnieniem w 2010 r. Dr n. med. Polaczek-Krupa doświadczenie zdobywa od 22 lat, odkąd rozpoczęła pracę w Klinice Okulistycznej CMKP w Warszawie, z którą była związana w latach 1994-2014. W tym okresie uzyskała dwa stopnie specjalizacji z okulistyki i tytuł doktora nauk medycznych. W latach 2002-2016 pracowała w Instytucie Jaskry i Chorób Oka w Warszawie, gdzie zdobywała wiedzę i doświadczenie lekarskie konsultując pacjentów z całej Polski i z zagranicy. Od lat w ramach współpracy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego jest wykładowcą na kursach i szkoleniach prowadzonych dla lekarzy specjalizujących się w zakresie okulistyki i podstawowej opieki zdrowotnej. Jest autorem lub współautorem licznych publikacji w czasopismach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) i Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (EGS).

Lek. Barbara Popiołek-Chmielak, specjalista chorób oczu

Lek. Ewa Anielska, specjaista chorób oczu
Lek. Ewa Anielska, specjaista chorób oczu, Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Specjalista chorób oczu od 2006 roku, z wieloletnim doświadczeniem w Klinice Okulistyki CMKP w Warszawie (w latach 1998-2007). W 2001r. laureatka stypendium ufundowanego przez SOE dla młodych okulistów z Europy wschodniej. Odbyła staże zagraniczne w UK (Eye& Ear Departament, University of Nottingham), USA (Dallas, Vision Quest). W latach 2007-2009 pracowała w oddziale mikrochirurgii oka w Hiszpanii (Hospital de Hellin – Albacete). Odbyła staż chirurgiczny w Indiach. Obecnie pracuje w Ośrodku Okulistyki Klinicznej Spektrum we Wrocławiu oraz w Centrum Okulistycznym Jaskra w Warszawie. Uczestniczy corocznie w konferencjach okulistycznych w Europie i USA. Współautorka kilku prac naukowych publikowanych w międzynarodowych czasopismach okulistycznych. Członek Europejskiego Towarzystwa Siatkówkowego EURETINA i Amerykańskiej Akademii Okulistycznej AAO. Specjalizacja zawodowa i zainteresowania: AMD, jaskra, cukrzyca i zaćma.

Lek. Anna Cichocka-Woźniak, lekarz okulista

Lek. Anita Piekarniak-Woźniak, specjalista chorób oczu

Dr. n. med. Magdalena Pauk-Domańska, specjalista chorób oczu

Lek. Katarzyna Adamska-Czuba, specjalista chorób oczu

Lek. Anna Husiatyńska, lekarz okulista
Lek. Anna Husiatyńska, lekarz okulista, Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku swojej pracy zawodowej specjalizuje się w nowoczesnej diagnostyce i leczeniu jaskry. Od 29 lat jest także wykwalifikowanym kontaktologiem. Prywatnie: miłośniczka muzyki klasycznej i filmowej, zapalona cyklistka.

Lek. Ewelina Czapka, specjalista chorób oczu
Lek. Ewelina Czapka, specjalista chorób oczu, absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Okulistyki Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego SPSK im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł specjalisty chorób oczu.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) i Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (EGS). Jako lekarz okulista systematycznie pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach naukowych.
Od początku swojej pracy zawodowej specjalizuje się w nowoczesnej diagnostyce i leczeniu: jaskry, zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD), retinopatii cukrzycowej oraz innych chorób siatkówki.

LEK. JACEK KOSMALA SPECJALISTA CHORÓB OCZU
Lek. med. Jacek Kosmala, specjalista II w dziedzinie okulistyki, od roku 1980 pracował i kształcił się w ośrodkach klinicznych. Najpierw w Klinice Okulistyki CKP WAM a od roku 1989 Kliniki Okulistycznej CMKP w Warszawie. Przez ponad trzydzieści lat praktyki lekarskiej doskonalił swoje umiejętności w leczeniu chirurgicznym i zachowawczym oraz w diagnostyce chorób oczu obligowany do ciągłej aktualizacji wiedzy jako wykładowca na kursach w ramach kształcenia podyplomowego okulistów organizowanych przez Klinikę Okulistyczną CMKP oraz opiekun specjalizacji lekarzy szkolących się w tej klinice. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji w czasopismach naukowych jak również komunikatów i plakatów przedstawionych na sympozjach naukowych w kraju i za granicą. Przez ponad dwadzieścia lat prowadził Pracownię Ultrasonograficzną w Klinice Okulistycznej CMKP zdobywając doświadczenie w obrazowaniu ultrasonograficznym w zakresie prezentacji USG A i B jak również w badaniu ultrabiomikroskopowym (UBM) oraz ultrasonografii Dopplerowskiej gałki ocznej. Doświadczenie zdobyte w pracy klinicznej i ambulatoryjnej zaowocowało napisaniem książki wydanej pod tytułem „Ultrabiomikroskopia – zastosowanie w okulistyce. Przegląd przypadków klinicznych” w 2014 roku.

Dr. n. med. Andrzej Opuchlik, specjalista neurolog
Dr. n. med. Andrzej Opuchlik, specjalista neurolog, zatrudniony w Klinice Neurologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Banacha, gdzie jest ordynatorem na Oddziale Intensywnej Opieki Neurologicznej. W naszym Centrum przyjmuje pacjentów (dorosłych i młodzież) zgłaszających się do okulisty i wymagających konsultacji neurologicznej.

Lek. Kamila Lipiec-Łukasik, specjalista chorób oczu
Lek. Kamila Lipiec-Łukasik, specjalista chorób oczu, absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w oddziałach okulistycznych Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie oraz Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza w Warszawie, gdzie następnie uzyskała tytuł specjalisty okulistyki. Od 2019 roku związana z poradnią przyszpitalną Kliniki Medycznej Ibis w Otwocku. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu takich schorzeń oczu jak: zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD).
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO)

Lek. med. Paweł Lewandowski, specjalista chorób oczu
Lek. med. Paweł Lewandowski, specjalista chorób oczu. Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Specjalista w zakresie diagnostyki USG w schorzeniach oczu i oczodołów. 13 lat z rzędu, w latach 1992-2015 wybierany na Przewodniczącego Sekcji Okulistycznej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Autor licznych publikacji, podręczników, książek, artykułów w prasie branżowej w Polsce i na świecie.
Prowadzi regularnie kursy szkoleniowe dla lekarzy okulistów w zakresie badań USG oczodołu, gałki ocznej z obrazowaniem odcinka przedniego (UBM) i wnętrza gałki ocznej, wykonywania pomiarów oczu.
USG oka i oczodołu.
UBM.
Biometria oka.
Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, członek International Society for Ophtalmic Ultrasound (SIDUO), członek Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Małgorzata Chojnacka-Cipielewska
Małgorzata Chojnacka-Cipielewska Od kilkunastu lat pogłębia doświadczenie z ortoptyki oraz optometrii ukończonej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Specjalizuje się w diagnostyce i terapii zezów jawnych i ukrytych, niedowidzenia, zaburzeń wpływających na naukę m.in. dysfunkcji akomodacji, ruchów oczu, fiksacji, konwergencji, przetwarzania informacji wzrokowej. Diagnozuje krótkowzroczność u dzieci i młodzieży. Dobiera korekcję okularową, zarówno dzieciom, jak i dorosłym- pryzmatyczną, progresywną, okulary do pracy biurowej. Aplikuje soczewki kontaktowe miękkie, toryczne do korekcji astygmatyzmu, multifokalne do korekcji starczowzroczności, twarde specjalistyczne soczewki ortokeratologiczne do korekcji krótkowzroczności i miniskleralne m.in. do korekcji przy stożku rogówki. Na bieżąco uzupełnia swoje kompetencje i podnosi kwalifikacje zawodowe przez uczestnictwo w kursach, szkoleniach oraz konferencjach naukowych z zakresu optometrii i ortoptyki.