Nasz zespół

Okuliści z Centrum Okulistycznego Jaskra

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nasz zespół okulistów pracujących w przychodni Jaskra. Nasi lekarze to specjaliści z dużym doświadczeniem klinicznym, którzy pomogli już wielu pacjentom z problemami związanymi z jaskrą czy zaćmą. Okuliści z naszego centrum dbają o ciągły rozwój swoich kwalifikacji, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach medycznych. Z dużym zainteresowaniem śledzimy również pojawianie się i rozwój nowych technologii w okulistyce, szczególnie tych związanych z zakresem działalności naszej przychodni.

NASI LEKARZE

Chcemy służyć pacjentom naszymi kwalifikacjami.

Dr n. med. Barbara Polaczek-Krupa, specjalista chorób oczu
Dr n. med. Barbara Polaczek-Krupa, specjalista chorób oczu

Dr n. med. Barbara Polaczek-Krupa, specjalista chorób oczu, inicjatorka i założycielka Centrum T2. Specjalizuje się w nowoczesnej diagnostyce i leczeniu jaskry – temu była poświęcona także jej praca doktorska obroniona z wyróżnieniem w 2010 r. Dr n. med. Polaczek-Krupa doświadczenie zdobywa od 22 lat, odkąd rozpoczęła pracę w Klinice Okulistycznej CMKP w Warszawie, z którą była związana w latach 1994-2014. W tym okresie uzyskała dwa stopnie specjalizacji z okulistyki i tytuł doktora nauk medycznych. W latach 2002-2016 pracowała w Instytucie Jaskry i Chorób Oka w Warszawie, gdzie zdobywała wiedzę i doświadczenie lekarskie konsultując pacjentów z całej Polski i z zagranicy. Od lat w ramach współpracy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego jest wykładowcą na kursach i szkoleniach prowadzonych dla lekarzy specjalizujących się w zakresie okulistyki i podstawowej opieki zdrowotnej. Jest autorem lub współautorem licznych publikacji w czasopismach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) i Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (EGS).

Barbara Polaczek-Krupa – rankinglekarzy.pl

Lek. Barbara Popiołek-Chmielak, specjalista chorób oczu
Lek. Barbara Popiołek-Chmielak, specjalista chorób oczu

Lek. Barbara Popiołek-Chmielak, specjalista chorób oczu, absolwentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiej Akademii Medycznej. Od początku swojej pracy zawodowej związana z Kliniką Okulistyczną Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, gdzie zdobyła dwa stopnie specjalizacji z okulistyki. W tym okresie swojej kariery specjalizowała się w chirurgicznym leczeniu zaćmy i jaskry. W latach 2002-2016 pracowała w Instytucie Jaskry i chorób Oczu w Warszawie, w którym doskonaliła umiejętności lekarskie i zdobywała cenne doświadczenia w nowoczesnej diagnostyce i leczeniu jaskry. Uczestniczka licznych kursów i zjazdów o tematyce okulistycznej.
Lek. Ewa Anielska, specjaista chorób oczu
Lek. Ewa Anielska, specjaista chorób oczu

Lek. Ewa Anielska, specjaista chorób oczu, Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Specjalista chorób oczu od 2006 roku, z wieloletnim doświadczeniem w Klinice Okulistyki CMKP w Warszawie (w latach 1998-2007). W 2001r. laureatka stypendium ufundowanego przez SOE dla młodych okulistów z Europy wschodniej. Odbyła staże zagraniczne w UK (Eye& Ear Departament, University of Nottingham), USA (Dallas, Vision Quest). W latach 2007-2009 pracowała w oddziale mikrochirurgii oka w Hiszpanii (Hospital de Hellin – Albacete). Odbyła staż chirurgiczny w Indiach. Obecnie pracuje w Ośrodku Okulistyki Klinicznej Spektrum we Wrocławiu oraz w Centrum Okulistycznym Jaskra w Warszawie. Uczestniczy corocznie w konferencjach okulistycznych w Europie i USA. Współautorka kilku prac naukowych publikowanych w międzynarodowych czasopismach okulistycznych. Członek Europejskiego Towarzystwa Siatkówkowego EURETINA i Amerykańskiej Akademii Okulistycznej AAO. Specjalizacja zawodowa i zainteresowania: AMD, jaskra, cukrzyca i zaćma.

Lek. Anna Cichocka-Woźniak, lekarz okulista
Lek. Anna Cichocka-Woźniak, lekarz okulista

Lek. Anna Cichocka-Woźniak, lekarz okulistajest absolwentką Wydziału Lekarskiego Warszawskiej Akademii Medycznej. Na początku kariery zawodowej była związana z Oddziałem Okulistycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie, gdzie uzyskała specjalizację z okulistyki. Następnie pracowała w Klinice Okulistyki CMKP w Warszawie oraz w Poradni Jaskrowej na Woli. Jej zainteresowania zawodowe obejmują w szczególności leczenie jaskry. Lek. Cichocka – Woźniak jest uznanym specjalistą w tej dziedzinie. Od 2002 roku współtworzyła renomowany Instytut Jaskry i Chorób Oczu w Warszawie. Jako lekarz okulista systematycznie pogłębia swoją wiedzę praktyczną oraz  teoretyczną w zakresie jaskry i ogólnie okulistyki, bierze udział w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych o tej tematyce. Lek. Anna Cichocka – Woźniak jest znakomitym specjalistą jaskrowym z bardzo dużym doświadczeniem w tym obszarze. W naszej przychodni zajmuje się przede wszystkim konsultowaniem i długoterminowym prowadzeniem pacjentów jaskrowych.
Lek. Anita Piekarniak-Woźniak, specjalista chorób oczu
Lek. Anita Piekarniak-Woźniak, specjalista chorób oczu

Lek. Anita Piekarniak-Woźniak, specjalista chorób oczuto doświadczony lekarz kliniczny. Przez ponad 25 lat związana była z Kliniką Okulistyczną CMKP w Warszawie, gdzie między innymi prowadziła poradnię jaskrową. Od przeszło 20 lat specjalizuje się w nowoczesnej laseroterapii jaskry oraz w diagnostyce i leczeniu tej choroby. W latach 2002-2016 pracowała w Instytucie jaskry i chorób oczu gdzie wykonywała zabiegi laserowe, jak również konsultacje pacjentów chorych na jaskrę. Jest członkiem okulistycznych towarzystw naukowych: Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (EGS) i Światowego Stowarzyszenia Jaskrowego (WGA). Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie.
Dr. n. med. Magdalena Pauk-Domańska, specjalista chorób oczu
Dr. n. med. Magdalena Pauk-Domańska, specjalista chorób oczu

Dr. n. med. Magdalena Pauk-Domańska, specjalista chorób oczu,  jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego  Akademii Medycznej w Warszawie, tytuł specjalisty chorób oczu uzyskała  w  2000 roku. Od początku pracy zawodowej przez kilkanaście lat była związana z Katedrą i Kliniką Okulistyki I Wydziału Lekarskiego, gdzie prowadziła badania naukowe oraz zajęcia i seminaria dla studentów kierunku lekarskiego. Szczególne miejsce w działalności klinicznej zajmowała ultrasonografia okulistyczna. Doświadczenie zdobywała od początku specjalizacji, wykonując badania w Pracowni Ultrasonograficznej, prowadziła warsztaty i seminaria dla studentów i  lekarzy.
Lek. Katarzyna Adamska-Czuba, specjalista chorób oczu
Lek. Katarzyna Adamska-Czuba, specjalista chorób oczu

Lek. Katarzyna Adamska-Czuba, specjalista chorób oczu, absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Od 2007 roku związana z Międzyleskim Szpitalem Specjalistycznym (MSS) w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł specjalisty chorób oczu. Od 2013 roku pracuje w Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej MSS w Warszawie. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach naukowych.
Lek. Anna Husiatyńska, lekarz okulista
Lek. Anna Husiatyńska, lekarz okulista

Lek. Anna Husiatyńska, lekarz okulista, Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Od początku swojej pracy zawodowej specjalizuje się w nowoczesnej diagnostyce i leczeniu jaskry. Od 29 lat jest także wykwalifikowanym kontaktologiem. Prywatnie: miłośniczka muzyki klasycznej i filmowej, zapalona cyklistka.

Lek. Ewelina Czapka, specjalista chorób oczu
Lek. Ewelina Czapka, specjalista chorób oczu

Lek. Ewelina Czapka, specjalista chorób oczu, absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Okulistyki Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego SPSK im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł specjalisty chorób oczu.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) i Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (EGS). Jako lekarz okulista systematycznie pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach naukowych.
Od początku swojej pracy zawodowej specjalizuje się w nowoczesnej diagnostyce i leczeniu: jaskry, zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD), retinopatii cukrzycowej oraz innych chorób siatkówki.

LEK. JACEK KOSMALA SPECJALISTA CHORÓB OCZU
LEK. JACEK KOSMALA SPECJALISTA CHORÓB OCZU

Lek. med. Jacek Kosmala, specjalista II w dziedzinie okulistyki, od roku 1980 pracował i kształcił się w ośrodkach klinicznych. Najpierw w Klinice Okulistyki CKP WAM a od roku 1989 Kliniki Okulistycznej CMKP w Warszawie. Przez ponad trzydzieści lat praktyki lekarskiej doskonalił swoje umiejętności w leczeniu chirurgicznym i zachowawczym oraz w diagnostyce chorób oczu obligowany do ciągłej aktualizacji wiedzy jako wykładowca na kursach w ramach kształcenia podyplomowego okulistów organizowanych przez Klinikę Okulistyczną CMKP oraz opiekun specjalizacji lekarzy szkolących się w tej klinice. Jest autorem lub współautorem wielu publikacji w czasopismach naukowych jak również komunikatów i plakatów przedstawionych na sympozjach naukowych w kraju i za granicą. Przez ponad dwadzieścia lat prowadził Pracownię Ultrasonograficzną w Klinice Okulistycznej CMKP zdobywając doświadczenie w obrazowaniu ultrasonograficznym w zakresie prezentacji USG A i B jak również w badaniu ultrabiomikroskopowym (UBM) oraz ultrasonografii Dopplerowskiej gałki ocznej. Doświadczenie zdobyte w pracy klinicznej i ambulatoryjnej zaowocowało napisaniem książki wydanej pod tytułem „Ultrabiomikroskopia – zastosowanie w okulistyce. Przegląd przypadków klinicznych” w 2014 roku.

Dr. n. med. Andrzej Opuchlik, specjalista neurolog
Dr. n. med. Andrzej Opuchlik, specjalista neurolog

Dr. n. med. Andrzej Opuchlik, specjalista neurolog, zatrudniony w Klinice Neurologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Banacha, gdzie jest ordynatorem na Oddziale Intensywnej Opieki Neurologicznej. W naszym Centrum przyjmuje pacjentów (dorosłych i młodzież) zgłaszających się do okulisty i wymagających konsultacji neurologicznej.