Pierwszy szok związany z epidemią minął, najwyższy czas na otwieranie ochrony zdrowia.

To zdanie wypowiedziane przez Prezesa Naczelnej Rady Lekarzy, prof. Andrzeja Matyję, obiegło serwisy informacyjne. Zgadzamy się z panem Prezesem, już najwyższy czas. Pacjenci nie przestali przecież chorować, zarówno na choroby o ostrym i nagłym przebiegu, jak i na choroby przewlekłe, takie jak jaskra. Pacjenci z jaskrą nie mogą zostać i nie zostaną bez opieki.

Już w ubiegłym miesiącu rozpoczęliśmy przygotowania do ponownego otwarcia przychodni, które jest planowane na 18 maja. Nie jest to taka prosta sprawa. Centrum Okulistyczne JASKRA od zawsze było i pozostanie specjalistyczną poradnią jaskrową. Wszystkie procedury wykonywane były dotychczas nieinwazyjnie: konsultacje, diagnostyka, nawet zabiegi laserowe. Dlatego nie było potrzebne zachowywanie tak ścisłego reżimu sanitarnego jak na blokach operacyjnych. Ot, zwykła przychodnia, tyle tylko, że wyposażona w tomografy, lasery i inne bardzo technologicznie zaawansowane urządzenia. Teraz dawne procedury zachowania bezpieczeństwa to już za mało, teraz wiele się zmieni, już się zmienia. „Zmieniamy się dla Was”  🙂

Adaptacja do nowego życia trochę musiała potrwać. Wyposażamy naszą przychodnię niejako od nowa. Chcemy zapewnić naszym pacjentom i personelowi warunki tak sterylne jak to tylko możliwe. W dobie pandemii to nie jest opcja, to konieczność, wszyscy to rozumiemy.

Będziemy prosić Państwa, naszych Pacjentów, o zachowanie dodatkowych procedur bezpieczeństwa, zaczniemy już na etapie umawiania wizyty.

Z ufnością wchodzimy w tę nową epokę. Mamy nadzieję, że nowa rzeczywistość nie okaże się dla nikogo ciężarem nie do uniesienia, że razem przetrwamy ten trudny czas. Z naszej strony, w imieniu Centrum Okulistycznego JASKRA, zobowiązujemy się utrzymać dotychczasowe standardy opieki i obsługi. To zawsze był nasz absolutny priorytet.